Minimal Tarz Salon Dizayn

Minimal tarz ile modern tarz her zaman birbirinde karıştırılan iki farklı dekorasyon stilidir. Şunu belirtmeliyim ki genel kurallar bilindiği taktirde iki dekorasyon tarzının da bir birinden ayrılması oldukça basit ve kolaydır.

Dekorasyon tarzları arasında modern tarz iç mekanlardan sonra en çok tercih edilen dekorasyon stili olan minimal iç mekan dekorasyonu ile sizler ile beraberiz sevgili dekorasyon tutkunları. Minimal tarz ile modern tarz her zaman birbirinde karıştırılan iki farklı dekorasyon stilidir. Şunu belirtmeliyim ki genel kurallar bilindiği taktirde iki dekorasyon tarzının da bir birinden ayrılması oldukça basit ve kolaydır. Örneğin modern dekorasyon tarzında aksesuar ve abartı hakim iken minimal tarda daha çok sadelik ön planda olmakla birlikte neredeyse minimum aksesuar tercih edilir. İllede bir aksesuar olacaksa kullanılan aksesuarlar daha çok süs amaçlı değil kullanım amaçlı seçilir ve mekanda ki sadelik asla bozulmaz. Genellikle minimal bir iç mekan dekorasyonu için tercih edilen renk beyaz olsa da ufak renk seçenekleri ile iç mekan hareket verilebilir. Mesela koltuk takımınız beyaz ise mavi veya fazla abartılı bir renk tonu olmayan yastık seçimleri ile mekanda ki görsellik zenginleştirilebilir. Minimal tarz için aksesuar seçimi oldukça önemlidir. Gereksiz biblolar ve süs eşyaları yerine göz yormayan kulanım amaçlı sade vazolar tercih edilebilir.

Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birine tıklayarak GALERİMİZE gidebilirsiniz…

Aksesuar seçiminde işçilikli ürünler tercih edilmediği gibi mobilya seçiminde de oymalı ve bol işçilikli gösterişli seçimler bu tarz için oldukça uzak bir seçimdir. Yani gösterişli ve işçilikli ürünler daha çok klasik tarz için tercih edildiğinden dolayı amaç sade ve yalın bir görünümdür.
Modern tarz bir iç mekanda ilk göze çarpan renkler kontrast seçimlerdir oysa ki minimal tarz bir iç mekanda daha çok soft renk seçenekleri hakimdir. Tablolar genellikle soyut resimlerden seçilerek iç mekanda sanatsal bir görünüm sağlanır. Mekan o kadar düz ve sadedir ki hatta mekanı sadece renkli bir tablo ile hareketlendirmek bile yeterli denilebilir. Eğer minimal tarz bir iç mekan hakkında yeterli bir bilginiz yok ise ve en önemlisi sade ve göz yormayan bir iç mekan hayaliniz ise harika minimal iç mekan görselleri sizlerle…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*