Aşamalı Peçete Katlama Sanatı

Peçete katlamak sanat mı dediğiniz duyar gibiyim. Ama sizin için seçtiğim peçete süslemeleri görünce eminim fikriniz değişecek. Şık bir sofra dizaynı için günümüzde harika süslemeler ve aksesuarlar mevcut bu süslemeleri ve aksesuarlı tamamlayıcı etki sağlayan peçeteler bugün sizler için hazırladığım galerimin konu başlığı. Geçmişin kullanımı zor klasik kumaş peçeteler yerini günümüzde tek kullanımlık pratik ve uygun fiyata alınan peçetelere bıraktı. Özel günlerde misafir ağırlamak elbette ki Türk kültürü ile yetişen tüm bayanların en önem verdiği konudur. Misafirlerini yedirerek mutluluk ve huzur duyan bir toplum olduğumuz için, bu mutluğu yaşarken iştah artıran tüm faktörleri en iyi şekilde kullanmak oldukça önemlidir.
Peçetesiz bir sofra elbette ki eksik bir sofradır. Sofra kenarına iliştirilen bir üçgen peçete özensiz bir sofranın ilk izlenimidir. Bu özensizliği bir kenara atıp olabildiğine çılgın olabildiğine farklı peçete seçimleri ile sofralarda harika bir etki sağlamak sadece birkaç saniye. Sizler için hazırladığım aşamalı tek tek numaralı peçete katlamaları sayesinde hiç de zorlanmadan çok da kısa sürede uygulamanız mümkün hanımlar. Aşamalı peçete katlama örnekleri arasında her davet için uygun bir peçete modeli bulmanız mümkün. Örneğin düğün ve nişan için damat şeklinde bir peçete katlama, iş toplantıları için kravat şeklinde peçete kaplama, doğum günü, misafirler hatta klasik akşam sofrası için bile sade ama çabucak bir peçete karlama örneği bulmanız mümkün. Aslına bakarsanız şık ve özenli bir sofra için sadece misafirleri ve özel günleri beklemeyin. Günlük hayatta aileniz ile baş başa kaldığınız sofraları da tıpkı özel günlere ki gibi özenle süsleyerek kendinizi ve sevdiklerinizi şımartın. Çünkü en az misafirleriniz kadar değerli olan her zaman sizlerle olacak ailenizdir.

Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birine tıklayarak GALERİMİZE gidebilirsiniz…

Evet son olarak bu tarz renkli desenli peçeteleri nereden alırız sorusunun  cevabına. Klasik marketlerde standart boyutlar da olan peçeteler birkaç model için uygun olabilir; fakat yarısından çok peçeteler için büyük boyutta renkli peçeteler tarz farklı boyutlarda ki bulmanız şart. Bu peçeteleri ise ancak büyük yapı marketlerde bulabilirsiniz diyerek en özel ve iç mekanlar ve trendlerde buluşmak üzere hoşçakalın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*